Portugalia – z szumem Atlantyku i słodyczą pomarańczy

Plan wycieczki:

Dzień 1
Zbiórka przy stanowiskach odpraw Rainbow na 2 godz. przed wylotem samolotu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozkłady. Po przylocie transfer do hotelu w regionie Algarve. Wieczorem kolacja i nocleg. Klienci przylatujący do Faro późnym wieczorem nie mają w tym dniu kolacji.

Dzień 2
Po śniadaniu zapraszamy na zwiedzanie wschodniej części regionu ALgarve. Dzień rozpoczniemy wizytą w Faro, stolicy Algarve od 1756 roku, które jest także bramą dla osób przybywających do regionu samolotem. Podczas spaceru zobaczymy m.in. Arco da Vila, które jest przejściem do starej części miasta, zwanej „vila adentro”, wewnątrz którego znajduje się XI-wieczna Brama Arabska (najstarszy łuk w kraju), a na placu Largo da Se, gdzie dominują zabudowania Pałacu Biskupiego. Przejedziemy do Olhão, aby odkryć tradycyjne miasteczko rybackie i jego legendy. się także do Taviry, urokliwego miasta rozciągającego się po obu brzegach rzeki Gilão. W czasie wolnym warto skosztować lokalnych specjałów gastronomicznych, zwłaszcza świeżych ryb i owoców morza. Na koniec dnia zanurzymy się w świat tradycyjnej muzyki portugalskiej, fado, w jednym z 37 okazałych kościołów, które znajdują się Tavirze. Powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

Dzień 3
Czas wolny na plażowanie. Chętnych w tym dniu proponujemy całodniowa wycieczkę do najpiękniejszych i najbardziej charakterystycznych zakątków zachodniego Algarve. W programie spacer po Silves, mieście pełnym historii oraz pomarańczy. W czasach mauretańskich było ono stolicą regionu. Dominujący w krajobrazie czerwonawy kolor zamkowych murów, przepięknie kontrastujący labirynt białych domów oraz zieleń okolicznych pól to jeden z najbardziej rozpoznawalnych widoków Algarve. Kolejnym przystankiem będzie punkt widokowy, z którego można podziwiać formacje skalne, z których słynie zachodnie wybrzeże regionu. Postrzępione przez ocean i czas klify robią niesamowite wrażenie w każdą pogodę. Przejazd do Lagos, gdzie usłyszymy o znanych nawigatorach i zobaczymy miejsce pierwszego europejskiego targu niewolników. W czasie wolnym możliwość dalszego odkrywania tego wielowiekowego miasta z mariną, w której kołyszą się jachty z całego świata. Nie możemy też zapomnieć o gastronomii. Ryby i owoce morza są tu podstawą rozmaitych pysznych dań. Przejazd na przylądek św. Wincentego, uważany niegdyś za koniec świata. Ostatnim punktem wycieczki będzie przystanek na zdjęcia przy malowniczej zatoce Baleeira. Powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

Dzień 4
Czas wolny na plażowanie. Chętnym w tym dniu proponujemy wycieczkę łodzią, która będzie dopełnieniem wakacyjnej przygody. Podczas rejsu zachwycą nas pocztówkowe widoki na wybrzeże oraz formacje skalne, a przeżycie spotęguje wypłyniecie na głębsze wody oceanu w poszukiwaniu delfinów.

Dzień 5
Po śniadaniu zapraszamy do przemierzenia malowniczych terenów pełnych gajów pomarańczowych, dębu korkowego i typowych wiosek, gdzie nie docierają masowo turyści. Poznamy prawdziwą esencję Algarve, z zupełnie innej perspektywy, w pojazdach 4×4! Będziemy podziwiać panoramiczne widoki wzdłuż ścieżek przecinających wzgórza i doliny, odwiedzimy pozostałości arabskiego zamku i zatrzymamy się na lokalnej farmie, aby spróbować lokalnej ‘wody ognistej’ oraz miodu. Powrót do hotelu, wolne popołudnie, kolacja i nocleg.

Dzień 6
Czas wolny na plażowanie. Dla chętnych całodniowa wycieczka do stolicy Portugalii, podczas której odkryjemy najważniejsze atrakcje Lizbony i zachwycimy się jej magnetyzującą atmosferą. Zobaczymy słynny Pomnik Odkrywców upamiętniający zamorskie wyprawy Portugalczyków oraz monumentalną Wieżę Belem – jeden z Siedmiu Cudów Portugalii. Zachwycimy się także klasztorem Hieronimitów wybudowanym w niezwykłym stylu manuelińskim, po czym wyruszymy do centrum miasta. W czasie wolnym polecamy samodzielną eksplorację dwóch najbardziej urokliwych dzielnic Lizbony – zabytkowej Alfamy i kaskadowej Bairro Alto, którą upodobała sobie portugalska bohema. Powrót do hotelu na kolacje i nocleg.

Dzień 7
Po śniadaniu zapraszamy do odkrycia zachwycających miejsc pełnych niesamowitych formacji skalnych, jaskiń umieszczonych w klifie, rzeźbionych setkami lat przez wiatr. Skorzystamy z okazji, aby w drodze do Algar Seco zatrzymać na zdjęciu chwile- w jednej z najbardziej słynnych jaskini: « A Boneca », jaskini z otworami, które nadają jej wygląd okien i balkonów. Schodząc po osobliwych schodach wykutych w skałach, znajdziemy wejście do jednego ze słynnych tuneli. Widok z wnętrza pozwala zrozumieć dlaczego obszar Algar Seco jest uznawany za jeden z najpiękniejszych na świecie. Na następnym przystanku zobaczymy malownicze małe domki rybackie, harmonijnie oprawione w plaże Carvoeiro- jedna z wizytówek wybrzeża Algarve. Plaza z rybackimi łodziami i niezliczonymi kawiarniami zachęca do krótkiego odpoczynku. Wycieczkę zakończymy spacerując typowymi, wąskimi uliczkami w klimatycznej wiosce rybackiej Ferragudo, gdzie rzeka Arade spotyka się z oceanem. Powrót do hotelu, wolne popołudnie, kolacja i nocleg.

Dzień 8
Śniadanie i wykwaterowanie. – Klienci powracający do Polski – wykwaterowanie, transfer na lotnisko w Faro. W przypadku porannego wylotu do Polski nie ma śniadania. – Klienci pozostający na pobycie na wybrzeżu Algarve lub na hiszpańskim Costa de la Luz – po śniadaniu wykwaterowanie, czas wolny, po południu transfer do wybranego hotelu (możliwy transfer via lotnisko).

Do dyspozycji gości
Recepcja, lobby, windy, restauracja, 2 bary (w tym jeden przy basenie), basen i brodzik dla dzieci (w basenach słodka woda), taras słoneczny z leżakami i parasolami (bezpłatnie), sala telewizyjna, sklep z pamiątkami, mini market, przechowalnia bagażu, wypożyczalnia rowerów i samochodów. Hotel zapewnia ręczniki basenowe (depozyt ok. 10 Eur).

Wyżywienie
All Inclusive: śniadania (08:00-10:00), obiady (12:30-14:30), obiadokolacje (18:30-22:00) w formie bufetu. Przekąski, lody dla dzieci (11:00-17:00), kawa, herbata i ciasto (15:00-17:00), lokalne napoje alkoholowe (wino stołowe, piwo) i bezalkoholowe (11:00-23:00). Hotel zastrzega sobie prawo do zmiany godzin serwowania posiłków.

Inne
W przypadku późnego wylotu możliwe jest skorzystanie z wycieczki fakultatywnej (płatne u pilota na miejscu).

Sezonowość
Zwykle wysoki sezon turystyczny w Portugalii trwa od 01.07 do 31.08

Uwaga! Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia pobytu o kilka dni wypoczynku w Portugalii

Uwagi do programu

– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.
– Pilot nie oprowadza po zwiedzanych obiektach.
– W hotelach w rejonie Algarve, przy zakwaterowaniu, pobierany jest podatek turystyczny – ok. 1,5 Euro od osoby za dzień (opłata dla osób powyżej 13 roku życia).
– Zakwaterowanie w hotelach do wyboru: Monica Isabel lub Auramar. Opis hoteli dostępny m.in na stronie r.pl

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub odwiedzenia naszych biur w Ełku lub Suwałkach!