NOWOŚĆ – Grecja – Wszystko co piękne – Paros

Plan wycieczki:

Dzień 1
Zbiórka na lotnisku przy stanowisku odpraw Rainbow na 2 godziny przed wylotem samolotu. Przelot do na Wyspę Santorini w Grecji samolotem czarterowym. Rozkład i miejsca zbiórki na poszczególnych lotniskach podane są w „Rozkładzie lotów” na końcu katalogu. Aktualne rozkłady prosimy sprawdzać na R.pl/rozkłady. Po przylocie przeprawa promowa na Paros, spotkanie z pilotem, transfer do hotelu. Czas wolny na odpoczynek, plażowanie (w zależności od rozkładu lotów).

Dzień 2
Śniadanie. Zwiedzanie wyspy Paros, trzeciej co do wielkości wyspy w archipelagu Cyklad. Paros zachwyca malowniczym krajobrazem: niewielkie wzgórza, wśród których umieszczone są kościoły, niekończące się plaże, ruiny starożytnych budowli oraz małe, biało błękitne wioski skąpane w promieniach słońca. Wyspa słynie z marmurów, które były wykorzystywane m.in. do budowy Akropolu. Zwiedzimy Parikię, stolicę i zarazem główny port wyspy. Parikia to cudowny labirynt krętych uliczek, które zaprowadzą nas do przepięknej, bizantyjskiej świątyni Ekatontapiliani (Matki Boskiej Stu Drzwi). Przejazd do miejscowości Naoussa, która słynie z tawern serwujących ośmiornice, a samo miasteczko uważane jest za jedno z najpiękniejszych na Cykladach. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd na południe wyspy przez wioski Alyki i Drios do Piso Livadi,. Czas wolny na posiłek oraz kąpiele morskie. Tradycyjną architekturę Cyklad spotkamy ponownie w Lefkes, dawnej stolicy Paros z mnóstwem zieleni i zapierającymi dech w piersiach widokami. Lefkes to typowo historyczna wioska Cyklad, szczycąca się kamiennymi uliczkami, oszałamiającą tradycyjną i neoklasycystyczną architekturą oraz pysznym jedzeniem. Kontynuujemy naszą wycieczkę do Marathi, do starożytnych kamieniołomów marmuru, gdzie wydobywano światowej sławy marmur na niektóre z najbardziej znanych posągów i rzeźb w czasach starożytnych (np. Wenus z Milos). Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Przejazd do portu i przeprawa promowa na wyspę Naxos. To największa spośród cykladzkich wysp. Znakiem firmowym Naxos jest Portara – kamienny portal Świątyni Apollina (VI w. p.n.e.), który wita przybyłych do portu. Następnie udamy się na piesze zwiedzanie stolicy wyspy – Naxos Chora. Zobaczymy przepiękne stare miasto, pełne wąskich uliczek, małych sklepików i tawern oraz zamkiem weneckim, gdzie wciąż jeszcze mieszkają ludzie. To właśnie stąd Marco Sanudo rządził wyspą w imieniu Wenecjan. Powrót na Paros, transfer do hotelu, nocleg.

Dzień 5
Śniadanie. Tego dnia jest możliwość korzystania z wycieczki fakultatywnej – rejs dookoła Antiparos, niewielkiej zamieszkałej wysepki położonej vis a vis Paros, słynącej z pięknych grot skalnych. Zaczynając od wyspy Paros, do wszystkich miejsc, które odwiedzimy można dostać się wyłącznie łodzią. Odwiedzimy takie miejsca jak : Livadi – Despotiko: wysepka Despotiko, niezamieszkała wysepka znana z pięknych plaż, Plaża Faneromeni, jaskinie i groty Epitafios, niebieska Laguna Panteronisi – możliwość kąpieli morskich. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 6-7
Śniadanie. Czas wolny na kąpiele wodne i słoneczne oraz odpoczynek.

Dzień 8
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i transfery:
– dla Klientów powracających do kraju – przeprawa promowa na Santorini, transfer na lotnisko,
– dla Klientów, którzy wybrali pobyt na drugi tydzień imprezy – do hotelu na Paros

Zakwaterowanie
Hotel **/***- położony poza centrum miasta. Pokoje: wygodnie urządzone, 2 – osobowe (z możliwością dostawki), wszystkie z łazienkami i wc. Klimatyzacja w cenie pokoju. Do dyspozycji gości: w hotelu z reguły restauracja i bar. Wyżywienie: śniadania kontynentalne, za dopłatą kolacje (7) w postaci bufetu lub serwowane, w zależności od hotelu. Kategoria lokalna: B, C.

 

Uwaga! Dla chętnych istnieje możliwość przedłużenia pobytu o wypoczynek w Grecji

Uwagi do programu

– Kolejność realizacji punktów programu może ulec zmianie lub odwróceniu.

Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub odwiedzenia naszych biur w Ełku lub Suwałkach!