Małopolska | Kraków Region Małopolska
173
home,page-template,page-template-blog-small-image,page-template-blog-small-image-php,page,page-id-173,ajax_updown,page_not_loaded,,qode-title-hidden,footer_responsive_adv,qode-content-sidebar-responsive,transparent_content,qode-theme-ver-13.5,qode-theme-bridge,disabled_footer_bottom,qode_advanced_footer_responsive_1000
Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego zaprasza przedsiębiorców z sektora MŚP, prowadzących lub planujących działalność eksportową oraz potencjalnych inwestorów do udziału w giełdach kooperacyjnych z przedsiębiorcami z Niemiec i Ukrainy.
Głównym celem giełdy jest nawiązanie trwałych kontraktów biznesowych przedsiębiorców z Małopolski z przedsiębiorcami z Niemiec, i Ukrainy. Udział w wydarzeniu ma stworzyć okazję do negocjacji warunków handlowych z przedsiębiorcami zarejestrowanymi do udziału w wydarzeniu.

Spotkania odbywać się będą z udziałem tłumacza.
Ilość spotkań B2B jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Ważne daty:
• rejestracja: do dnia 18.06.2021
• spotkania B2B:

Niemcy 28.06.2021 w godz. 9:00 – 14:00

Giełda kooperacyjna jest przeznaczona dla branży:

  • kosmetycznej,
  • spożywczej,
  • budowlanej.

Ukraina 30.06.2021 w godz. 9:00 – 14:00

Giełda kooperacyjna jest przeznaczona dla branży:

  • medycznej,
  • rolno-spożywczej,
  • e-commerce,

• czas trwania spotkania: 20-30 min

Miejsce giełdy:
Aplikacja Microsoft TeamsPoznaj nasz region


Silny ośrodek gospodarczy


Małopolska to jeden z najdynamiczniej rozwijających się regionów na gospodarczej mapie Polski i Europy. To właśnie tutaj powstały i działają z sukcesem firmy znane w kraju i na świecie (m.in. Maspex, Comarch, Fakro, Vistula, Newag, Oknoplast, Wiśniowski, 4F, grupa Azoty, Wojas), co świadczy o silnej pozycji naszego Województwa zarówno na arenie krajowej jak i międzynarodowej. Małopolskę na swoją lokalizację wybrały przykładowo firmy takie jak: HSBC, IBM, CISCO, MOTORLA, Shell, HUAWEI, Man czy Mabuchi Motor. Doskonale rozwinięta komunikacja i strategiczne położenie w centralnej części Europy sprawia, że to właśnie Małopolska jest jedną z czołowych destynacji, wybieranych na organizację spotkań biznesowych i gospodarczych, co tylko potwierdza tezę, że to doskonałe miejsce dla rozwoju biznesu.


Atrakcyjność inwestycyjna Regionu


Małopolska to region otwarty na inwestycje i przyjazny dla przedsiębiorców. Co roku na terenie województwa przybywa około 10 tys. nowych przedsiębiorstw, w tym dynamicznie rozwijających się startupów technologicznych.
Konsekwentnie realizowana strategia rozwoju województwa, współpraca samorządu ze środowiskami naukowymi, akademickimi i instytucjami otoczenia biznesu, a także dostęp do nowoczesnej infrastruktury naukowo – badawczej, bezpieczeństwo gospodarcze, bogata oferta nieruchomości oraz wysoki poziom jakości życia – wszystko to składa się na tożsamość i unikatowość naszego Regionu, znajdując odzwierciedlenie w wysokiej pozycji Małopolski w corocznych rankingach atrakcyjności inwestycyjnej.
Chcąc umocnić swoją pozycję na rynkach krajowych i międzynarodowych, Małopolska stawia na inteligentny i zrównoważony rozwój tworząc dogodne warunki dla wzrostu branż priorytetowych regionu takich jak m.in.: sektor IT i ICT, chemiczny, energii zrównoważonej, biotechnologiczny czy lifescience.
Wsparcie obszarów o największym potencjale rozwoju, wzmacnia konkurencyjność Małopolski i atrakcyjność regionu jako miejsca, w którym warto inwestować.


Dobrze rozwinięta infrastruktura transportowa


Małopolska to region doskonale skomunikowany z resztą kraju i świata. Region dysponuje bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą transportową. Przez jej obszar przebiega najdłuższy w Polsce, bo liczący 672 km odcinek autostrady A4 oraz główny korytarz tranzytowy z Europy Zachodniej na Ukrainę – CORRIDOR III. Znajdujący się na terenie Małopolski Międzynarodowy Port Lotniczy Kraków – drugi pod względem obsługiwanych pasażerów w Polsce, cieszy się dużą popularnością wśród turystów oraz przedsiębiorców, ich liczba stale rośnie z każdym rokiem (w 2019 roku odprawił ponad 8,4 mln pasażerów).


Małopolska atrakcyjna turystycznie


Małopolska to jeden z najatrakcyjniejszych turystycznie regionów w Polsce i zarazem najchętniej odwiedzany – zarówno przez turystów krajowych, jak i zagranicznych. Niezwykłe krajobrazy, unikatowa przyroda, imponująca liczba zabytków, w tym 14 klasy UNESCO i wyjątkowa atmosfera – to wszystko sprawia, że co roku nasz region odwiedza kilkanaście milionów turystów z Polski i całego świata. Dzięki temu Małopolska, niezmiennie od wielu lat, zajmuje wysokie miejsce w czołówce najchętniej odwiedzanych przez turystów regionów Polski.

Małopolska to także świetne miejsce do życia, biskość kultury i sztuki oraz nieograniczone możliwości spędzania aktywnie wolnego czasu sprawiają, że to region wyjątkowy. Małopolska to miejsce, w którym tradycja, historia i kultura łączą się z innowacyjnością i nowymi technologiami. To świetne miejsce do życia i prowadzenia biznesu.
Wydarzenie jest finansowane w ramach projektu pn. Power up Your Business in Małopolska 2, finansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014-2020, Oś priorytetowa 3 Przedsiębiorcza Małopolska, Działanie 3.3 Umiędzynarodowienie małopolskiej gospodarki, Poddziałanie 3.3.1 Promocja Gospodarcza Małopolski
Partnerami projektu są: Małopolska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Województwo Małopolskie, Krakowski Park Technologiczny sp. z o.o.

Skip to content